Відбулося засідання Виконкому Федерації футболу Іршавського району

VK FFI
Знакове засідання Виконавчого комітету Іршавської районної федерації футболу відбулося в перший день квітня у місцевому Будинку дитячої творчості. В якості заступника голови райдержадміністрації відвідав зібрання один з кращих арбітрів району у вільний від роботи час, Михайло Полончак. А без начальника відділу молоді і спорту Іршавської РДА Андрія Данканича взагалі не відбувається жодна нарада по районному футболу. Ось і цього разу голова федерації Василь Попович відзначив роботу Андрія Васильовича в організації Відкритої зимової першості Іршавського району 2015 року, фінальний поєдинок якої відбувся двома днями раніше на стадіоні с. Заріччя.

Двомісячний футбольний марафон став наймасовішим офіційним турніром у області з початку року. Про високий рівень організації змагань свідчить участь одразу двох представників Виноградівщини, керівники яких відзначили фахове неупереджене суддівство та якісну роботу представників Іршавської футбольної федерації.
Присутні на засіданні голосуванням підтвердили позитивну оцінку. Від зробленого плавно перейшло до нагального. Першим кроком з організації Чемпіонату району сезону 2015 року Василь Миколайович означив проведення семінару з підготовки арбітрів та лайнсменів для обслуговування матчів. Кожна команда, яка планує заявлятися на чемпіонат району повинна до 10 квітня подати до районної федерації кандидатури не менше трьох осіб віком до 50-ти років (копії паспорта та дві фотографії), які після відповідної підготовки отримають посвідчення лайнсменів.
Чемпіонат району з міні-футболу серед ветеранів (віком від 40 років, 5 польових + воротар) запропонував провести в поточному сезоні головний тренер іршавської «Бужори» Михайло Рацин. Матчі грати по суботах на наявних штучних майданчиках за кущовим принципом в залежності від кількості заявлених колективів. Було вирішено розробити відповідне положення та розпочати заявку команд.
Вирішивши питання ветеранів, не забули й про наймолодших: голова федерації наголосив на необхідності якнайскоріше розпочати друге коло чемпіонату районної ДЮФЛ, щоб потім не завадити футболістам – випускникам шкіл у підготовці до ЗНО. Стартовий тур весняної частини змагань намічено у старшій віковій групі (1998 – 1999 – 2000 р.н.) на 16 квітня, у молодшій віковій групі (2001 – 2002 – 2003 р.н.) на 18 квітня. Детальний календар буде розроблено у понеділок, 6 квітня, на зустрічі з тренерами.

Очевидно, що всі заплановані змагання потрібно десь проводити, тому учасники зібрання не оминули увагою і питання готовності спортивних споруд району до старту весняної стадії футбольного сезону. Заступник голови федерації Іван Палінчак повідомив присутніх про те, що пункт про підготовку стадіонів включено до відповідного розпорядження голови райдержадміністрації. Михайло Полончак закликав керівників команд до 10 квітня надати до адміністрації інформацію про потреби у матеріалах для ремонту наявної інфраструктури, що по мірі можливості буде вирішуватися. Також Василь Попович повідомив про заплановане інспектування спортивних споруд комісією у складі представника федерації, райдержадміністрації та ради президентів клубів. Виїзд відбудеться орієнтовно 8 – 9 квітня, про точний графік керівників команд та голів сільських рад буде проінформовано пізніше. Секретар федерації Святослав Симканинець запропонував на основі матеріалів інспекції зробити реєстр стадіонів та футбольних полів району та опублікувати його на сайті ФФІ у відповідному розділі.

Наостанок залишили найбільш дискусійне питання порядку денного: про організацію та систему проведення чемпіонату Іршавського району з футболу сезону 2015 року. Секретар федерації заявив про необхідність виготовлення нових реєстраційних карток футболістів для чого керівникам команд треба здати до федерації відповідні документи: копії паспортів, ідентифікаційних кодів та дві фотографії паспортного розміру. У питанні заявки юнацьких складів команд треба привести регламент до загальноприйнятих норм, оскільки минулого сезону у районній першості було дозволено грати дев’ятнадцятирічним футболістам. На цей же чемпіонат пропонується обмежити максимальний вік до 18 років, тобто допускати гравців 1997 – 2000 років народження та 2001 р.н. за окремою медичною карткою. Представник команди ФК «Білки» Іван Староста підтримав таке рішення і навіть запропонував зменшити віковий ценз ще на один рік, оскільки минулого сезону був випадок травмування чотирнадцятирічного футболіста у боротьбі проти майже дорослого суперника і наступного туру неможливо було зібрати команду, через те що багато батьків просто заборонили дітям виходити на футбольне поле. Учасники зібрання майже одноголосно затвердили вікову категорію для юнацьких складів 1998 – 2001 роками народження та 2002 р.н. за окремою медичною карткою. Також за пропозицією Кушницького сільського голови, за сумісництвом керівника тамтешнього «Едельвейса» Михайла Штефка вирішили зобов’язати клуби застрахувати гравців юнацького складу. Для реєстрації молодих гравців, які не мають паспорта, вирішено збирати наступні документи: копію свідоцтва про народження, ідентифікаційного коду, дві фотографії паспортного розміру та обов’язково довідку з навчального закладу з фотокарткою. Дані зареєстрованих гравців включно з фото мають бути опубліковані на сайті районної федерації. Також було наголошено, що команди які не заявлять юнацькі склади, до участі у чемпіонаті допущені не будуть.
Найбільш емоційною частиною засідання було питання участі в чемпіонаті легіонерів (футболістів з-за меж району). Спочатку з перевагою в один голос навіть проголосували повне скасування ліміту. Однак правильні слова, сказані представником дубрівської «Дружби» Михайлом Петрище про те що в селах вболівальники ходять на футбол в першу чергу подивитися на своїх хлопців і заключне слово Василя Поповича змінили думку деяких голосуючих. Вирішили залишити діючий ліміт в трьох легіонерів. Симптоматично, що представники команд Ільниці та Сільця, які зацікавлені у збереженні ліміту навіть не з’явилися на засідання. Оригінальну пропозицію озвучив представник Доробратова Михайло Кенез: розбити команди на дві зони — одну з лімітом і другу без ліміту. Мінімальний вік футболіста для участі у матчах дорослих складів 15 років (2000 р.н.).
Голова федерації зачитав попередній список команд:

1. Кушниця (об’єднана команда з Бронькою);
2. Білки;
3. Великий Раковець;
4. Ільниця;
5. Дубрівка;
6. Гребля;
7. Вільхівка;
8. Чорний Потік;
9. Заріччя;
10. Сільце;
11. Арданово.

Під питанням участь команд Доробратова, Негрова, Загаття, Кам’янського. Невтішні поки що прогнози щодо участі в чемпіонаті молодої перспективної команди Приборжавського.
У пункті «Різне» було розглянуто питання проведення Суперкубку району. Як було вирішено на попередньому засіданні, цьогоріч буде проведено два матчі на Суперкубок: перший між переможцем Зимової першості району – 2014 ФК «Заріччя» та чемпіоном району сезону 2014 року ФК «Арданово» — цю гру заплановано провести за тиждень до початку цьогорічного чемпіонату, другий між володарем цьогорічного зимового трофею довжанською «Боржавою» та майбутнім чемпіоном восени по завершенню чемпіонату. Федерація збере окремо керівників команд-учасників весняного суперкубку для узгодження заявочних складів. Осінній же суперкубок гратимуть за тими заявочними листами, з якими команди перемагали у турнірах.

Святослав СИМКАНИНЕЦЬ